dnes je 4.8.2020

Input:

DUZP u kreditu v elektronické peněžence

13.12.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2019.25.10
DUZP u kreditu v elektronické peněžence

Ing. Zdeněk Kuneš

VYŠLO V ČÍSLE 25/2019

Kdy mohu uplatnit odpočet DPH u faktury od firmy poskytující on-line služby, je-li vyfakturováno navýšení kreditu v peněžence základ daně 10 000 Kč + DPH 2 100 Kč a není uvedeno datum uskutečnitelného plnění?

Každý měsíc obdržím sjetinu, kde je uvedeno čerpání tohoto kreditu. Není to však daňový doklad.

Odpověď

Podle § 72 ZDPH je plátce oprávněn k odpočtu daně