dnes je 3.12.2022

Input:

DPH a limit při pořízení zboží z EU

9.1.2014, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Jak správně posuzovat obrat ve vazbě na limit 326 000 Kč, pokud je pořizováno zboží z EU?

Dotaz:

Česká společnost s r. o. - neplátce pořizuje z EU od neplátců (soukromých osob) použité zboží - starý nábytek. Jak to bude s DPH? Vztahuje se k tomuto případu limit 326 000 Kč?

Odpověď:

Ve smyslu § 2 zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o DPH“) je předmětem daně pořízení zboží z jiného členského státu

Nahrávám...
Nahrávám...