dnes je 29.5.2024

Input:

DPH při pořízení vozu

27.2.2013, , Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 1 minuta

Můžeme nebo nemůžeme uplatnit odpočet DPH při pořízení vozu?

Dotaz:

Jsem OSVČ a chtěla bych si koupit k podnikatelským účelům auto. Toto auto by bylo zčásti využíváno i k soukromým účelům. Mohu nárokovat přesto DPH na vstupu, nebo je toto možné jen v případě, že auto bude využíváno jen k podnikání? Děkuji

Odpověď:

Nárok na odpočet uplatníte v poměru, v jakém předpokládáte, že budete auto používat k soukromým a služebním jízdám ve smyslu § 75. Ke dni

Nahrávám...
Nahrávám...